Всі Новини
           
 

НОВИНИ. Чим загрожує безпеці України подвійне громадянство? (+ВІДЕО)

НОВИНИ. Чим загрожує безпеці України подвійне громадянство? (+ВІДЕО)

В Україні мешкає ціла армія людей із непевним статусом. Це особи із подвійним громадянством. З одного боку, такий статус у нашій країні не заборонений законом. З іншого – таких людей незабаром можуть карати за приховування інформації. Хто має два паспорти і не повідомить про це правоохоронців – платитиме штаф. Точна кількість людей із подвійним громадянством в Україні досі невідома. За неофіційними даними, таких аж двісті тисяч. А це може загрожувати безпеці країни. Чим саме – знає Наталія Малишко.

 Прапори кількох країн на будівлі міської ради, двомовні таблички по всьому місту і два референдуми про перейменування українського міста Берегово на угорське Берегсас. Закарпатське містечко – яскравий приклад того, як прикордонні українці живуть ніби у двох країнах одночасно.

- Берегсас. Потому что венгерский город.

 Отримати угорський паспорт нескладно – потрібно знати мову і надати довідку, що родичі проживали на Закарпатті, коли регіон був у складі Угорщини. У консульстві постійна черга - Олена через 4 місці отримала іноземний паспорт. Попри те, що подвійне громадянство в Україні не заборонено, люди цей факт воліють приховувати.

 - Я зробила закордонний паспорт не тому, що я хочу покинути Україну, не тому, що я не люблю Україну. Я просто хочу відчувати себе вільною людиною. Я хочу вільно пересуватися Європою.

 За неофіційними даними, українців із подвійним громадянством в країні – майже 200 тисяч. На сході та в Криму попитом користуються російські паспорти. На заході – європейські. Якщо таких людей стане ще більше, то це може загрожувати національній безпеці країни, переконані експерти.

 Як приклад наводять воєнний конфлікт у Південній Осетії – регіон, де чимала кількість місцевого населення має два паспорти. І один із них – російський. Саме захистом своїх громадян на території Грузії Кремль пояснював участь у конфлікті.

Костянтин Матвієнко, політичний оглядач:

– Вони небезпечні тим, що можуть проводити, будучи і громадянами і України і іншої країни, ту політику, яка вигідна конкретно Словаччині чи Угорщині. В перспективі це питання територіальної цілісності.

 Ситуація з подвійним громадянством в Україні не врегульована, тому урядовці розробили зміни до законодавства. Українцям, які мають два документи, пропонують протягом пів року добровільно повідомити у правоохоронні органи. Хто цього не зробить – сплатить штраф від ста сімдесяти до п'ятисот десяти гривень. А для державних службовців на 2 паспорти у законопроекті – взагалі сувора заборона. А хто вже працює з подвійним громадянством – повинен обрати: або іноземне підданство, або робота.

Дмитро Волонець, заступник директора департаменту Державної міграційної служби України:

- Усі державні посадовці, які мають громадянство іншої держави, повинні вийти з громадянства іноземної держави до прийняття цього закону. Інакше він підлягає звільненню у разі встановлення цього факту. Також такі громадяни не приймаються до органів державної служби.

 Саме через іноземне громадянство чиновників майже неможливо притягти до відповідальності в українському суді. Так серед політичного бомонду нині популярні паспорти Ізраїлю. А також напрямки – Швейцарія та Росія.

 У Верховній Раді кожен третій народний обранець має два паспорти, кажуть самі парламентарі. Хоча офіційно про це мовчать.

Володимир Макеєнко, народний депутат:

- Це називається сидіти на 2 стільцях – вкрасти і втекти в іншу країну на всяк випадок. От я наприклад є громадянин України. Настільки прозорий, як я і моя сім'я, ми маємо тільки громадянство України.

 Законом біпатризм або подвійне громадянство не забороняється, але суттєво обмежується. Зокрема власникам двох паспортів не дозволять працювати у міліції, прокуратурі, СБУ, податковій, митниці.

 Також не можна бути членом Вищої ради юстиції та ЦВК. Заборона стосується чиновників місцевих органів влади, мерів і депутатів, в тому числі й депутатів парламенту Криму. А от про народних депутатів Верховної Ради у законі ані слова. Таку несправедливість парламентарі обіцяють виправити. Звісно, якщо вистачить голосів у залі.

Перший Національний  

29 лютого 2012р.

Расскажите об этом своим друзьям
02/04/12 10:58
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
91617 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.