Всі Новини
           

Тур №2. Робота №12. В останній українській школі Словаччини за підтримки генконсульства України толерують неукраїнство?

Тур №2. Робота №12. В останній українській школі Словаччини за підтримки генконсульства України толерують неукраїнство?

В Об’єднаній школі-гімназії імені Тараса Шевченка в Пряшеві – в останньому освітньому оплоті словацького українства – відбулася урочиста акція висадки дерев на честь видатних українців. На урочистостях з нагоди завершенню навчального року в Об’єднаній школі-гімназії імені Тараса Шевченка в Пряшеві 25 травня відбулося вручення дипломів випускникам, а також вперше, за ініціативи директора Ігоря Андрейчака, започатковано традицію висадки дерев у шкільному саду на честь, як зазначається в інформації Генконсульства України в Пряшеві, видатних людей, творців українського слова й культури – Тараса Шевченка, Олександра Духновича, В.Ґренджі-Донського, єпископа Гойдича, Івана Мацинського.

У цій урочистій акції на запрошення керівництва закладу взяли участь депутат міськради, речник Міністерства освіти, науки і спорту Словацької Республіки та недавній очільник пряшівської міської організації українофобської "Русинської Оброди" Михайло Калиняк, завідувач управління освіти Пряшівського самоврядного краю Карол Лацко, директор Обласного музею Адріан Лата, кращі учні школи, а також Генеральний консул України в Пряшеві Ольга Бенч.

Остання, проте, схоже навіть не завважила, що на урочистостях, натомість, не було жодного представника українських організацій Пряшівщини – як то Союзу русинів-українців Словаччини, працівників редакцій українських видань краю газети "Нове життя" та журналу "Веселка", членів Спілки українських письменників Словаччини, чи просто людей, котрі під тиском антиукраїнської державної політики на цих теренах позиціонують себе українцями та роблять щось для української справи.

Стурбовані політикою деукраїнізації та, відповідно, непевними перспективами української школи батьки дітей, що навчаються в Об’єднаній школі-гімназії імені Тараса Шевченка, у зверненні на адресу редакції Закарпаття онлайн висловили стурбованість такими тенденціями, наголошуючи, водночас, на таких показових нюансах, що навіть вітального листа до директора української школи генконсул України у Пряшеві надіслала... словацькою мовою. Закарпаття онлайн щиро сподівається, що це занепокоєння нашої громади на Пряшівщині помітять у Генеральному консульстві України в Пряшеві і повернуться обличчям до проблем тамтешнього українства.

Михал Франк, "Корзар", м. Пряшів

2 червня

Расскажите об этом своим друзьям
29/06/12 16:15
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
91599 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.