Всі Новини
           

Тур №2. Робота №5. Мадярські політики швидше інтегрують Україну в ЄС, ніж Янукович

Тур №2. Робота №5. Мадярські політики швидше інтегрують Україну в ЄС, ніж Янукович

Наприкінці квітня Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді зорганізувало для групи журналістів, які представляли низку закарпатських та львівських ЗМІ, поїздку до Будапешта. Приурочили її до першого приїзду в Україну одного з провідних музичних колективів країни – Угорського Національного філармонічного оркестру, який 7 і 8 травня з фурором виступив в Ужгороді та Львові. Однак насичена програма зустрічей регіональних журналістів України з високопосадовцями сусідньої країни засвідчила, що угорські дипломати відвели українським медійникам не тільки роль імпресаріо.

 Впродовж останніх місяців ЄС вдався до жорсткої і «багатовекторної» критики офіційного Будапешта за кроки, які йдуть урозріз з вимогам союзного договору щодо законів про реформу судової системи, національного банку та відомства із захисту інформації. Не в захваті Брюссель і від стосунків Угорщини з її найближчими сусідами. Спілкування українських журналістів з угорськими парламентаріями та дипломатами засвідчило, що у цій ситуації владна еліта сусідньої держави адекватно відреагувала на критику і вдалася до енергійних кроків, аби переконати партнерів по «єврохаті» у щирості своїх прагнень вибудовувати стосунки згідно з європейськими стандартами. Українським верховодам з Печерських пагорбів варто б сьогодні реально зважити власний авторитет на міжнародній арені та повчитися в угорських колег адекватності вчинків.

 Та повернімося до Будапешта, де звичайний громадянин, навіть іноземець, почувається явно комфортніше, ніж у Києві. І не лише тому, що на тамтешніх магістралях відсутні корки через перекриття доріг для кортежів президента, а паркувальний майданчик перед парламентом на набережній Дунаю не нагадує Женевський автосалон чи парковку перед ВР.

 Угорські політики нині не просто зацікавлені у поліпшенні взаємин з нами, а й готові стати ще одним локомотивом для «підштовхування» України поближче до ЄС та утвердження у нашій країні європейських цінностей. Зокрема, Мігай Балла – голова Комітету із закордонних справ Національних зборів Угорщини (на фото по центру), до компетенції якого, окрім іншого, входять міжпарламентські зв’язки та питання євроінтеграції, назвав найважливішим для наших двосторонніх стосунків інтеграцію України до ЄС та безпекову співпрацю Україна – НАТО. Для Угорщини Україна має велике значення ще й тому, що це є великий і потужний сусід, на території якого проживає значна частина громадян угорської національності.

 До Будапешта ми прибули того дня, коли європейські ЗМІ оприлюднили інформацію про побиття ув’язненого українського екс-прем’єра у Качанівській колонії. Тож наше спілкування з керівником парламентського комітету неочікувано для нас розпочалося з його запитання про наше ставлення до справи Юлії Тимошенко, яка має однозначно негативний вплив на зростання динаміки наших стосунків та поглиблення співпраці. «В Угорщині схильні вважати, що колишній український прем’єр утримується у поганих умовах. Ми розуміємо, що це внутріполітичне питання України, але оскільки Україна є європейською державою й прагне інтегруватися до ЄС та гарантувати дотримання європейських цінностей, то такі питання не можуть залишатися поза нашою увагою», – резонно сказав пан Балла. На наше запитання, чому в такому разі угорська влада не вживає до своїх українських колег більш жорстких засобів впливу у вигляді конкретних санкцій, угорський парламентарій відповів, що сьогодні Україна є одним з найбільших економічних партнерів Угорщини. Саме цей фактор, на думку пана Балли, не дає змоги розмовляти з правлячою верхівкою України більш зрозумілою для неї мовою. Та попри все угорці мають сподівання, що розвиток взаємовигідної програми «Східного партнерства» дасть можливість як примножити економічні стосунки, так і врегулювати внутрішні проблеми України.

 

 «Для Європи не дивина, що проти високопосадовців ведеться кримінальне провадження. Згадаймо і недавній судовий розгляд справи екс-президента Франції Жака Ширака, і нинішні справи проти італійського прем’єра Сільвіо Берлусконі чи хорватського президента Стефана Месіча. Але найважливішим при цьому є те, як дотримуються права людини. На наш погляд, у справі Юлії Тимошенко саме у цьому плані до України є серйозні претензії. Крім того, це питання тримає у напрузі українське суспільство та вносить негативний контекст в україно-європейські стосунки загалом», – переконаний голова парламентського Комітету Угорщини Мігай Балла.

  Об’єктивність його оцінки ситуації підтвердилась цими днями фактичним зривом Ялтинського саміту глав держав Центральної та Східної Європи. Зауважу, що їхати в гості до Януковича відмовилося 14 президентів, у тім числі й обраний лише тиждень тому президент Угорщини Янош Адер.

Василь Ільницький, Закарпаття онлайн.Блоги

22 травня 2012р.

Расскажите об этом своим друзьям
29/06/12 15:31
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
87712 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.