Всі Новини
           
Дивіться також

1 вересня у сквері на пл. Петефі змонтовано скульптуру святкового ведмедя

1 вересня у сквері на пл. Петефі змонтовано скульптуру святкового ведмедя

Зранку, коли сонце світило привітно, святкові ватаги учнів фотографувалися навпроти ЗОШ № 9 біля скульптури не менш святкового ведмедя, що прикрасив скверик Петефі у День знань.

Випускник  Ужгородського коледжу мистецтв та Львівської національної академії мистецтв, молодий скульптор Михайло Колодко розповів, що, маючи чудесний герб Закарпаття, захотілося обіграти його у скульптурі іншого закарпатського символу — ведмедя. Скульптура  створена атракційною, мобільного  типу,  вона  легко демонтується.  Такі скульптури  просто  переносяться,  за бажання її можна подарувати місту-побратиму.

 

Скульптуру ведмедя, яка 23 серпня прикрасила Поштову площу, виготовлено з полегшеного бетону, що легко реставрується. Скульптура в середині порожниста, вона важить близько 100 кг.  Хоча пластик теж розглядався як  варіант для виготовлення скульптури ведмедя, від нього відмовилися, як від матеріалу, що важко піддається реставрації. Автори використали  фарбу, яка застосовується для фасадних, цокольних робіт, розповів журналістам скульптор Михайло Колодко.   

 

На переконання молодого скульптора, наразі видно тільки десяту частину від композиційного проекту, а тому зрозумілим повністю він стане для ужгородців тоді, коли в місті з‘являться інші заплановані скульптури. Так, після скульптури ведмедя, якого відкрили біля ЗОШ № 9 у День знань 1 вересня,  один із ведмедів, за словами Михайла Колодка, нестиме кавову символіку. За різноманітністю кольорової гами та символіки можна буде повною мірою оцінити ідею проекту, підкреслив Михайло Колодко.

 

“Вивчивши досвід зарубіжних країн, я зупинився на цій скульптурі ведмедя як символу Закарпаття, тим самим намагаючись дати відповіді на питання щодо того, наскільки правильно трактується герб нашими сучасниками, наскільки  ужгородські пам’ятники сприймаються ужгородською громадськістю і які емоції викликають, а також щодо екологічного аспекту — збереження нашого ведмедя. Думаю, якщо вони трапляються в наших лісах, то швидше за все тому, що змогли перетнути польський чи словацький кордон”,  — переконаний Михайло Колодко.  За його словами, після десятка ведмедів великих розмірів  у місті можуть з’явитися менші ведмеді, а також сувенірні.

 

Так, років зо десять у Берліні добре знають скульптуру берлінського ведмедя, скульптуру корови у Швейцарії, вовків у Канаді, орлів у США.

 

Михайло Колодко продемонстрував проект скульптури ведмедя з... картою міста на ньому, яка покликана буде зробити перехожого не тільки глядачем, адже  скульптура матиме ужиткове навантаження.  Новий ведмідь з’явиться також на новому проспекті на Легоцького.    

Наразі надійшла пропозиція від заводу “Турбогаз” започаткувати випуск “ведмежих” скульптур, щоправда, менших розмірів та з можливістю для власника розфарбувати  скульптуру  власноруч. 

 

Молодий архітектор наголосив, що без підтримки міського голови Ужгорода Сергія Ратушняка й самовіддачі його команди проекту не було б.  “Людям важко ще зрозуміти різницю між пам’ятником і малими архітектурними формами чи монументом, покликаним пробуджувати пам’ять про певні події,  та розважальною скульптурою,  якій просто хочеться  радіти. Це нове мистецтво”, — сказав він.  На переконання автора, завершений композиційний проект (коли змонтують усіх ведмедів) ужгородці мають сприйняти виключно схвально.

Расскажите об этом своим друзьям
02/09/10 01:10 | Категорія:Прес-центр
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
90185 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.