Всі Новини
           
Дивіться також
 

Русини підтримають на міських виборах того, хто найбільше підтримує їх — Сергія Ратушняка

Русини підтримають на міських виборах того, хто найбільше підтримує їх — Сергія Ратушняка

Філолог-славіст, історик-краєзнавець, член Русинського наукового товариства Дмитро Поп у четвер був гостем прес-центру “Нове Закарпаття”. Він автор книг про церковну архітектуру, які видає за власні кошти, фізичної географії Підкарпатської Русі, двох тримовних словників, двох історичних нарисів про слов’янську історію тощо. На переконання Дмитра Івановича, займатися політикою на периферії є справою даремною, щоправда, трапляються поодинокі винятки. До таких належить Сергій Ратушняк, який під час президентських виборів зумів гучно заявити не тільки про себе, як про самодостатнього політика, а й про весь Закарпатський край.

Русинських організацій у Закарпатті чимало: це Сойм подкарпатських русинов, Народна рада русинів Закарпаття, Русинська родина, Крайове товариство русинів, Наукове товариство русинів, Культурницьке товариство русинів ім. Духновича. Якоїсь координації спільних дій між ними на сьогодні немає, відзначив гість прес-центру, оскільки кожен керівник має свої цілі. На виборах міських голів русини голосуватимуть у Мукачеві, Виноградові, Хусті та в інших містах.

 

Що стосується Ужгорода, то тут за винятком Культурницького товариства русинів ім. Духновича найслабші русинські організації, можливо, тому що Ужгород є найбільш інтернаціональним на Закарпатті. Проте саме в Ужгороді русини досить серйозно займаються наукою.

 

Дмитро Поп каже, що здивований появою на виборах мера постаті Приходька, який неспроможний працювати в масштабах такого міста, як Ужгород, Слободянюка, якого більше цікавлять приватні комерційні проекти, та Жолтані, якому претендувати на очільника європейського міста принаймні зарано. А з Погорєловим усі ужгородці вже раз “погоріли”, то чи варто ще раз ставати на ті самі граблі?..

 

Дмитро Поп підкреслив, що з усіх мерів Ужгорода найбільше зробив для розвитку русинства саме чинний мер Сергій Ратушняк, який не тільки підтримував і продовжує підтримувати  русинів своїми політичними заявами, а й фінансував пам’ятник Духновичу та встановив пам’ятник закарпатському символу на площі Поштовій. Завдяки Ратушняку закарпатці  більше довідатися про символіку свого краю, а отже більше переймаються патріотичними ідеями. Тому хоча русини й будуть по-різному голосувати на міських виборах, однак переважна її більшість, вважає науковець, “люди розумні, а тому підтримають того, хто підтримує їх національну самовизначеність і національно-етнічну свідомість – Сергія Ратушняка, який із гордістю говорить про те, що його самого народила русинська жінка.   

Расскажите об этом своим друзьям
01/10/10 02:41 | Категорія:Прес-центр
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
90299 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.