Всі Новини
           
Дивіться також
 

З чим Першовересень зустрічають в Ужгороді

З чим Першовересень зустрічають в Ужгороді

Напередодні свята знань — Першовересня у прес-центрі “Нове Закарпаття” прес-конференцію дали заступник міського голови Ужгорода Федір Апшай, начальник управління освіти Ужгородської міської ради Володимир Огар, директор ЗОШ № 12 Ілона Пчола та директор НВК “Первоцвіт” Оксана Макара, які поінформували журналістів про готовність освітніх закладів до нового навчального року.

Першовересень в Ужгороді зустрінуть близько 14 тисяч учнів та 2 тисяч педагогів у 21-й ЗОШ та 10-ти  НВК. Попри те, що з бюджету на освіту виділено 109 млн. грн. та ще 2 млн. грн. було виділено додатково, цих коштів недостатньо, розповів Федір Апшай. Річ у тім, що  близько 80 % цих коштів спрямовуються на зарплату працівникам освіти, а 15, 5 % на харчування. 

 

Федір Апшай відзначив, що вдалося вирішити проблеми з колишньою заборгованістю з зарплати та за харчування, а також з черговістю до освітніх закладів (останніми роками в місті відкривали по десять нових дошкільних груп, чотири групи відкрили у поточному році).  На сьогодні  дошкільні навчальні заклади відвідує 73 % ужгородських малюків ( цей показник перевищує обласний та по Україні), а дітей п’ятирічного віку вже  94 %.  Зробити цей показники стовідсотковим можна лише за згоди та бажання з боку батьків.

 

Важливо, що матеріально-технічна база міських освітніх закладів має позитивну динаміку.  18 з 30 закладів освіти вже мають автономне опалення, у поточному році заплановано звести «автономки»  ще для п’яти.  Міська влада докладає максимальних зусиль, аби дітям у школах і дитсадках було тепло і затишно, відшуковує кошти на ремонти.  Так, станом на 31 серпня тривали ремонтні роботи у дитсадку № 6, де лагодили покрівлю, у дитсадку № 19 міняли вікна, вже заасфальтовано під’їзд до ЗОШ № 6 тощо. Федір Апшай зауважив, що загалом заміни та вдосконалення потребують близько 35 % дахів, 30 % систем водопостачання та майже 50 % теплопостачання в освітніх закладах. Однак ситуація не видається надто критичною ще й тому, що наразі є підтримка з боку обласної влади.

 

Зокрема щодо організації роботи єдиної в Україні школи зі словацькою мовою навчання. Ужгородська влада свої зобов’язання щодо цього виконала повною мірою. Вже звели два поверхи,  закупили  на 14 тис. грн. меблі для шкільної їдальні, 140 тис. грн. використано для облаштування кабінету фізики тощо. На нещодавній зустрічі міністр закордонних справ Словацької Республіки  Мікулаш Дзуринда висловив подяку міському голові Ужгорода Сергію Ратушняку, однак 217 тис. євро на словацьку школу в Ужгороді, обіцяних з боку Словацької Республіки, на жаль, так і залишилися обіцянкою. Як повідомив Володимир Огар, є думка розмістити на базі колишньої ЗОШ № 21 медико-соціальний реабілітаційний центр «Дорога життя».

 

На переконання начальника міського управління освіти, повного забезпечення дітей шкільними підручниками не  було і, очевидно, ще довго не буде.  На сьогодні ужгородські учні забезпечені підручниками так:  1- 4 класи — 76 %, 5-9 класи на 98 %, 10-11 класи на 84 %.  Серед шкільних підручників тільки 26 % книг 2005-2010 рр. випуску.   Володимир Огар наголосив, що 81 % підручників збережені завдяки бібліотекарям та вчителям-предметникам.

      

Щодо кадрового забезпечення закладів освіти, то на сьогодні не вистачає викладачів фізкультури, а Мукачівський педагогічний коледж не забезпечує область підготовленими кадрами.  Нині в дошкільних закладах Ужгорода  20 відсотків становлять працівники пенсійного віку і невідомо, ким їх доведеться замінити, адже працювати в дитсадках дозволено тільки фахівцям з дошкільного виховання.

 

Досвідом роботи поділилася директор ЗОШ № 12 Ілона Пчола, яка розповіла, що цьогоріч вдалося набрати чотири перші класи після того, як кількість дітей у школі була зменшена з 1200 до 650.  Оскільки в ЗОШ джерелами фінансування є місцевий бюджет, батьки та спонсори, цього року мали значну допомогу від спонсора, який на суму 80 тис. грн. провів ремонт шкільних санвузлів.  Директор одного з перших у місті НВК «Первоцвіт» ( 172 дітей тут відвідують дошкільні групи та 252 навчаються у  початкових класах, в т. ч. 78 дітей доїжджають) Оксана Макара розповіла, що заклад трохи заробляє власними силами: за надання додаткових освітніх послуг, як-от уроки англійської мови та хореографії, спортивні секції тощо за згодою з батьками у «Первоцвіті» платні. Виручені за це кошти за спільним погодженням згодом спрямовують на нове обладнання, облаштування приміщень НВК, інші потреби закладу.     

 

Гості прес-центру принагідно вітають великий педагогічний колектив та всіх працівників освітньої галузі Ужгорода з Першовереснем та зичать їм професійних здобутків, успіхів та натхнення у їх благородній справі,  стабільності та добробуту їхнім родинам.    


Іван МАТОЧКА

Расскажите об этом своим друзьям
01/09/10 05:19 | Категорія:Прес-центр
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
90265 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.