Всі Новини
           
Дивіться також

Ужгород: через чужі амбіції без приміщень залишають відділення дитячої хірургії

Ужгород: через чужі амбіції без приміщень залишають відділення дитячої хірургії

В Ужгороді відбулася прес-конференція, головною темою якої стала ситуація з відділенням дитячої хірургії в Ужгороді. Ще минулого року відділення закрили, а хворим дітям «вділили пару ліжок» у дорослій хірургії. Обіцяли перевести у нове приміщення. Цього не сталося

Сергій Гербут, завідувач відділення дитячої хірургії УМЦКЛ, розповів, що відділення було створене у 1997 році на базі Центральної міської лікарні як відділення, яке надає допомогу дітям не тільки міста, але й Перечинського, Великоберезнянського та Ужгородського районів. Розмістили відділення на базі старого пологового будинку, але у зв’язку із закриттям будівлі у 2013 році відділення перенесли у дорослу хірургію та виділили дві палати. «Дитяче відділення має бути взагалі у дитячій лікарні, але умови не дозволяють його туди перенести. Там нема ліфта, в який може зайти каталка, відсутні технічні умови. Колись там була Ужгородська міська лікарня, хотіли добудувати хірургічний корпус. Місто не має на даний момент коштів, тому відділення підпорядкували центральній міській лікарні, – каже Сергій Гербут. – У нас дві палати, не маємо нормальної перев’язочної, маніпуляційної. Нас переносили тимчасово, з такою умовою, що після перенесення відділення торакальної хірургії в обласну лікарню, ці території будуть віддані нам. Торакальна хірургія перейшла ще 4 місяці тому, а ми як працювали дорослій хірургії, так і працюємо. За цей період на 10 ліжках пролікувалося понад 900 дітей, проведено 600 операцій, до нас приходять оперувати провідні спеціалісти міста».

За словами Сергія Гербута, до громадськості лікарі були змушені звернутися, бо ситуація не рухається, а умови, в яких зараз перебувають лікарі та пацієнти, не пристосовані до дитячих потреб: тут перебувають діти від 0 до 18 років, основна маса яких – це 1-5 років, які потребують біля себе батьків. Для цього, відповідно, нема є умов. «Основна особливість – це різна вікова категорія, малі діти бояться, знервовані, потрібні батьки для догляду. На 90% маніпуляцій дітям робиться під загальним наркозом, щоб не спричинити психотравми.  Лікарня наша є ургентною, потрапляють люди з гострими хірургічними затоварюваннями, бувають різні, у тому числі і соціально запущені, –  коментує завідувач відділенням. – Ніхто не застрахований від усяких ситуацій, а надавати адекватну допомогу у таких умовах – непросто», –  каже заввідділенням.

Вільгельм Овваді, дитячий ортопед-травматолог, підкреслив, що діти повинні лікуватися в адекватних умовах. «Діти не мають терпіти біль, такі умови можуть бути надані у спеціалізованому приміщенні, а не у «вокзальному стані». Нікому ще не було відмовлено у допомозі навіть у зв’язку з незручностями, але хочеться, щоб діти опинилися у нормальних умовах та зручних палатах», –  каже В.Овваді.

Як розповіли лікарі на засіданні, торакальне відділення знаходилося у відремонтованому коштом обласного бюджету приміщенні і ще у вересні його перенесли в обласну лікарню. За всіма документами, дитяча хірургія мала перейти на територію цього відділення, але вже 4 місяці приміщення пустує, а дитячу хірургію ніхто не поспішає переводити. Кажуть там вже запланували зробити онкологічне відділення, яке ще не створене (як повідомляло Закарпаття онлайн, його завідувачем має стати сват міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова Євген Готько).

Михайло Чаварга, доцент, зав.курсом дитячої хірургії, додав, що історія з перенесенням дитячої хірургії тягнеться дуже довго. «Ужгород також єдиний обласний центр, де нема своєї дитячої лапароскопії – малоінвазивного втручання. Є двоє лікарів, які пройшли спеціалізацію по цьому методу, але обладнання немає», –  зауважив Михайло Чаварга

24 грудня 2014р.


Расскажите об этом своим друзьям
24/12/14 09:09 | Категорія:Здоров'я
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
6367 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.