Всі Новини
           
Дивіться також

ВІТАМІН D — ПОДАРУНОК НАШОМУ ОРГАНІЗМУ ВІД ХОРОШИХ ПРОДУКТІВ І… СОНЦЯ

ВІТАМІН D  — ПОДАРУНОК  НАШОМУ ОРГАНІЗМУ ВІД ХОРОШИХ ПРОДУКТІВ І… СОНЦЯ

Часто ми нездужаємо, заходимо від свого нездоров’я в тупик, нервово панікуємо? Причина ж цього неврівноваженого стану головним чином у тому, що організм просто-на-просто не дістає необхідних речовин, які називаються вітамінами. Про це ми й поговорили з професором Ужгородського національного університету, доктором медичних наук, заслуженим лікарем України, членом-кореспондентом Академії інженерних наук України, членом Президії хірургів України Василем РУСИНОМ.

  Серед інших вітамінів він найперше відзначив, щодо значимості для людського здоров’я, вітамін D ,  який мав би бути «незамінною складовою нашого раціону, бо від нього залежить здоров’я кісток та м’язів, злагоджена робота імунної системи. Це потрібно, щоб  людям у білих халатах  менше доводилося хірургічним шляхом рятувати людей, котрі довели себе до повного фізіологічного занепаду».

—Дійсно, — погоджуюся з шановним лікарем, — в Україні, за останніми статистичними даними, четверо з п’ятьох дітей не отримують достатньо вітаміну D 3. А останній якраз чудово забезпечує мінералізацію кісток, хрящів і зубів. А ще — підтримує оптимальний баланс кальцію і фосфатів у крові, навіть «слідкує» за нормальним кров’яним тиском. Що можна додати до цього?

—Без такого надзвичайно важливого вітаміну людський організм припиняє поглинати і засвоювати кальцій, який ми отримуємо разом із їжею. А кальцій — це будівельний матеріал для кісткових клітин і нормального кровотворення. Навіть невеликий дефіцит вітаміну D провокує проблеми із зубами, а насамперед — карієс. Ще чудодійний вітамін захищає наше серце, допомагаючи утримувати нормальний рівень кров’яного тиску. Давно відомо, що люди, які не страждають на дефіцит  цього вітаміну, удвічі рідше піддаються серцевим захворюванням. Як хірург скажу, що вітамін D у поєднанні з кальцієм захищає нас від переломів, падіння не викликають важких травм, тріщин кісток. Крім цього диво-вітамін допомагає боротися з грипом, активізуючи імунітет. Він потрібен і для нормального згортання крові. Якщо після порізу ви довго не можете зупинити кровотечу, то це пов’язане з нестачею вітаміну D. Достатня кількість його в організмі — заппорука не лише здорових кісток, але й активних «справних» суглобів. Люди, котрі мають нармальний рівень цього вітаміну, рідше скаржаться на артрит. Особливо вітамін потрібен діткам для здоров’я кісток, м’язів і нервової системи. Здорова шкіра — це також одна із царин упливу вітаміну D, який допомагає їй боротися з сухістю, лущенням, подразненнями тощо, посилює захист шкіри від чисельних дерматологічних хвороб. Наприклад, псоріазу… Жінкам потрібно значно більше цього вітаміну, оскільки він допомагає в засвоєнні кальцію, якого вони втрачають більше за чоловіків, тому що виношують дітей і годують їх груддю. Якщо ж жінці не вистачає вітаміну D і кальцію, то з роками в неї розвивається остеопороз — надзвичайно небезпечне захворювання, при котрому кістки стають тонкими і ламкими. Низький рівень нашого славного вітаміну стає також причиною зниження рівня гемоглобіну в організмі, що є прямим путівцем до анемії.

—Статистичні дані гласять, що в Україні недостатнє споживання продуктів із вмістом вітаміну D. На які продукти потрібно звернути увагу нашим громадянам улітку?

—В першу чергу на споживання твердого сиру. Їсти його влітку — це забезпечувати умови для хорошого засвоювання кальцію. Хороший твердий сир — невичерпне джерело кальцію і вітаміну D. Синтез останнього, яким зазвичай збагачують сир при виробництві, активізується в теплу погоду, виробляється додатково завдяки дії сонячних променів на шкіру. Ось чому літо й сонячне освітлення сприяють збільшеному споживанню сиру і насиченню організму кальцієм.

—Як оптимізувати поповнення запасів кальцію в нашому організмі?

—Наш організм не виробляє кальцію. Фізичні втрати його слід поновлювати достатнім надходженням живильної речовини в організм, не вичерпуючи запасів кісткової речовини, а навпаки — підтримуючи його. Сир, що містить біологічно активний кальцій, може в першу чергу насамперед поповнювати запаси кальцію  в дорослих. Що твердіший сир — то більший у ньому вміст кальцію.

—Чи знає загал, що не можна легковажити споживанням вітаміну D, бо це призводить до серйозних проблем із здоров’ям — рахіту в дітей, остеопорозу в дорослих тощо?

—У всьому світі це вже прекрасно усвідомили і намагаються ліквідувати вітамінний дефіцит різними способами. У деяких країнах для груп ризику щодо нестачі вітаміну D (літніх людей, котрі рідко бувають на сонці;  немовлят і дітей віком до трьох років; вагітних жінок) навіть рекомендоване профілактичне лікування. А у Франції посилення забезпечення організму вітаміном D стало головною лінією Національної програми здорового харчування. Одним із шляхів додаткової вітамінізації харчування є збагачення звичайних харчових продуктів. В Україні теж проблема вітамінізації щоденного раціону дедалі більше привертає увагу як учених-експертів, так і виробників харчових продуктів.  Приємно було, приміром, почути, що турботу українських фахівців охорони здоров’я про міць свої нації поділяє і компанія «Бель Шостка Україна», виробник твердих і плавлених сирів. Її ассортимент дійсно йде на здоров’я і не потребує зайвої пустодзвінної реклами.

—На завершення нашої бесіди скажіть про найбільш ефективні джерела отримання вітаміну D?

—Це — риб’ячий жир, усі види жирної риби, в тому числі й оселедці. Дещиця вітаміну міститься в жовткові курячого яйця. Вітамін — жиророзчинний. Тому ним збагачують у нас та в інших країнах маргарин, вершкове масло і сири. Останні, скажімо, і випускає згадана вище українсько-французька фірма. Тож бажаю всім читачам хорошого фосфорно-кальцієвого обміну при допомозі вітаміну D — чудодійника, якому ми й присвятили цю неохідну пізнавальну розмову.

   Розмовляв

 Василь ЗУБАЧ

Расскажите об этом своим друзьям
19/03/16 13:12 | Категорія:Здоров'я
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
91292 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.