Всі Новини
           
 

У Генеральному консульстві Словаччини в Ужгороді відкрилася нова цікава виставка

У Генеральному консульстві Словаччини в Ужгороді відкрилася нова цікава виставка

У перший день липня в Генеральному консульстві Словаччини в Ужгороді відкрили виставку вишивок на релігійну тематику самобутньої словацької майстрині Віри Сухової.

Відкрила виставку «Мамина голка» і представила автора виставлених робіт Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова.

Цікаві штрихи до біографії Віри Сухової додав голова Центральної ради Союзу русинів-українців Словацької Республіки Петер Сокол. Зокрема, він розповів про сумну долю села Нижня Мішля Кошицького краю. У 2010 році після проливних дощів тут стався зсув грунту, який поховав близько тридцяти будинків. У тому числі – і той, в якому проживала мама Віри Сухової. А яким чином це пов’язано з нинішньою виставкою, пан Петер попросив розповісти саму пані Віру.

– У маминій хаті був один дуже затишний куточок, – поділилася спогадами Віра Сухова. – Переробивши всю домашню роботу, мама сідала тут вишивати. Біля неї – вчилася вишивати і я. Зараз того куточка вже немає, і ніколи вже не буде… Спадщини бувають різні. Можна залишити після себе будинки, землі, статки, цінні речі. Але спадщиною може бути і одна маленька голка. Саме тому виставка і називається «Мамина голка». І те, що тут представлено, це не просто художня вишивка – це мої «вишивані молитви»…

Високо оцінив творіння Віри Сухової заступник голови Центральної ради Союзу русинів-українців Словаччини, директор Центру української культури в Пряшеві Павло Богдан.

Керівник Спілки творчої інтелігенції Закарпаття «Мельпомена» Любов Оленчук говорила про сильну енергетику представлених творів. Вона зазначила, що раніше вони були виставлені в Центральній міській бібліотеці, а потім побували і в сусідній Львівській області – місті Дрогобичі. На одному з факультетів місцевого педагогічного університету як окремий предмет вивчають вишивку – практично всі студенти побували на виставці, просили Віру Сухову поділитися технологією і «секретами».

Про цінність представлених на виставці робіт, а також про необхідність і надалі всіляко розвивати творче та всіляке інше співробітництво Закарпаття зі Словаччиною говорила начальник відділу обласної ради, голова Союзу жінок Закарпаття Ольга Кравчук.

У залі Генерального консульства Словаччини в Ужгороді виставлено близько двадцяти «вишитих молитов» Віри Сухової. Говорилося про те, що після нашого обласного центру помилуватися її роботами зможуть і жителі Волині.

Володимир Кривошапко, korzonews.info

Фото Костянтина Черкай

b01 риии b04 b02 b06 b03 b00 b05 b07 b08 b09 b10

Расскажите об этом своим друзьям
01/07/16 20:26 | Категорія:Дозвілля
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
91563 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.