Всі Новини
           

ЧОМУ ПРИБИРАЮТЬ «УКРАЇНУ» З ОСЕРДЯ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ? ЧИ НЕ СЕПАРАТИЗМ?

ЧОМУ ПРИБИРАЮТЬ «УКРАЇНУ» З ОСЕРДЯ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ? ЧИ НЕ СЕПАРАТИЗМ?

Питання це дивовижно цікаве. В той час, коли Президент України Петро Порошенко активно вдається до розмаїтих заходів декомунізації, на місцях спостерігаються різні форми протидії цьому загалом позитивному процесу. Скажімо, Хустський університет «Україна». Він заснований у 2000-му році.

  Всі батьки раділи цьому, адже віддавали дітей до істинно нашого національного українського університету. Всіх закарпатців із дальніх районів у час економічних негараздів географічно влаштовував саме Хуст. Бо ж із Міжгірщини, високогірних районів до Ужгородського національного університету вельми далеко за відстанню. Винні і сучасні слабкі можливості транспортних комунікацій, і спромога до сталого заробітку в дальніх районах, і вартість квитків. А дитині в обласному центрі правдами і не правдами треба ще й прохарчуватися.

 Чув, що одного разу батько питав дитину в Міжгірському районі під час післяшкільного життєвого вибору саме про Хустський університет:

—Синку, ти підеш в «Україну»,  на українську мову?

—Я обов’язково хочу саме на українську мову і літературу. В мене ж така прекрасна вчителька-словесниця в селі.

А далі, по певному часі, я знову зустрівся з цим чоловіком.

—Мій син закінчив університет «Україна», — розповів він. — Успішно і з насолодою працює учителем української мови та літератури… Але недавно до мене звернувся кум, аби спитати про влаштування в Хустський університет «Україна» своєї доньки. А я йому тепер повідомляю про те, що цей заклад чомусь ліквідовується і більше туди нікого не приймають.

 Дивує, що дітей у час декомунізації не приймають навчатись української мови та літератури. А чисельні люди були страшенно вдячні ректору цього університету, хотіли навіть у Хусті бронзовий бюст йому встановити за відкриття цього бажаного для закарпатців навчального закладу.

 Наразі залишається лише сподіватися, що наші діти й далі матимуть змогу вчити на високому фаховому рівні українську мову та літературу. Що й ректор «України» Петро Таланчук докладе до цього належних зусиль, а потім і міністр освіти України Лілія Гриневич. Бо й хустяни поки що передумали робити пам’ятник П.Таланчуку до відновлення повноцінного навчання в університеті «Україна».

 Дійсно, потрібен дозвіл на цьогорічний набір, щоб не зміліло ще одне джерело національного духу. Для чого ж тоді святкувати постійно роковини Карпатської України в тому ж Хусті? На тлі закриття бажаного для Верховини навчального закладу це в чомусь виглядатиме по-фарисейському.

Василь ЗУБАЧ

Расскажите об этом своим друзьям
26/07/16 09:02 | Категорія:Політика
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
61137 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.