Всі Новини
           

НАЦІОНАЛЬНІ ТУПИКОВІ МОМЕНТИ… СВОБОДИ СОВІСТІ

НАЦІОНАЛЬНІ ТУПИКОВІ МОМЕНТИ… СВОБОДИ СОВІСТІ

Чудово розкрив їх у новій книзі (Свобода совісті: українські реалії. К., 2009. — 160 с.) доктор філософських наук, професор, академік Української академії політичних наук, народний депутат України ІІІ-ІV скликань Іван Мигович.

 Що таке свобода? Чи існує в нашій країні свобода совісті? Якою є конфесійна палітра України? Чого шукають співвітчизники у релігійній вірі? Чому можновладці і політики заграють з духовенством? Чи актуальні сьогодні оцінки релігії К.Марксом? Яка позиція сучасної еліти з світоглядних проблем? На всі ці та інші суперечливі питання доступно і принципово, з науково-матеріалістичних позицій, пропонуються відповіді у названій праці, що вийшла у серії актуальних видань Всеукраїнського громадського  об’єднання «Інтелігенція України за соціалізм».

 Одним із епіграфів змістовної роботи досвідченого науковця і політичного діяча є слова російського класика Антона Чехова: «Чим вище людина за рівнем розумового і морального розвитку, тим вона вільніша, тим більше задоволення приносить їй життя.»

 На жаль, в Україні про задоволення від життя стосовно більшості громадян говорити годі. Виникла така ситуація через ті самі тупикові моменти, які моделюються недосконалим корумпованим суспільним устроєм на кожному кроці. Найгірше молодим людям, які хотіли б чітких орієнтирів на зорі самостійного шляху, щоб швидше стати на ноги й самовдосконалюватися. Та за реставрації капіталізму прикметною ознакою буття стало поширення націоналізму, релігії, містики та інших форм ідеології. Відповідної трансформації за таких умов  зазнають погляди, настрої, поведінка і частини середнього покоління та людей похилого віку. За останні десятиліття в українському суспільстві на тлі поглиблення  соціально-політичної, економічної та духовної кризи відбулося різке загострення міжконфесійних стосунків. Церква і духівництво виявилися утягненими у політичну боротьбу, внаслідок чого її невільними учасниками стали мільйони віруючих. Лінія релігійного протистояння пролягла не лише між конфесіями; нерідко вона розділяє село, сусідів, родичів, а іноді — і родини.

 Іван Мигович лаконічно й промовисто говорить про анатомію плачевної ситуації на Україні з питаннями  духу на загалом… бездуховній царині: «Після руйнації соціалістичних засад в Україні посилилася стихійність  суспільного розвитку. Ця тенденція стала визначальною на загальноукраїнському, територіальному, класовому, груповому, родинному, індивідуальному рівнях. Особливо виразно проявляється вона в радикальних змінах соціальної структури, системі цінностей, мотивах людської поведінки.  В процесі капіталізації життя будь-якого українця залежить  від зовнішніх умов, особисто від нього мало що залежить. Більшість людей утратили колишній соціальний статус, у важких муках набувають інший, не завжди бажаний, вимушені оволодівати новими ролями, знаннями, вміннями. Доля кожного — скоробагатька і зубожілого — залежить не тільки і не стільки від його зусиль, як від загальної кон’юнктури в країні, впливу пануючих в ній кланів, нав’язаних «зверху» законів, влади, умовних правил поведінки.»

 Ліпше не скажеш. Через призму такого підходу і аналізуються непрості особливості свободи совісті в Україні. Висновок книги закономірно випливає зі змісту роботи Івана Миговича: «Сумні реалії капіталістичної дійсності,  особливо згубні наслідки глобальної фінансової кризи, наочно переконують в тому, що потреби людини може оптимально задовольнити тільки соціалістичне суспільство. Саме життя переконує людей найманої праці в тому, що гідне майбутнє — за соціалізмом. Керівник Центру суспільних наук Московського університету ім.. Ломоносова академік Юрій Осипов стверджує: «Соціалізм живий і як ідея, і як реальність. Це феномен не тільки минулого, а й сьогодення, і майбутнього. Соціалізм — …велике очікування людства. Капіталізм звертається до порочної природи людини, соціалізм — до її ідеальної природи». Отже й науковий атеїзм, якщо іти за автором своєчасного видання, «дієва сила творення суспільства на гуманних, справедливих соціалістичних засадах.» До чого й прагне, попри протидію, наш Президент.

       Василь ВОЛИНСЬКИЙ
Расскажите об этом своим друзьям
13/04/16 15:11 | Категорія:Політика
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
6333 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.