Всі Новини
           

ПРОФЕСОР ДАРОМ І МУХИ НЕ ВБ’Є…

ПРОФЕСОР ДАРОМ І МУХИ НЕ ВБ’Є…

Михайло Тиводар відмовився очолювати русинське товариство, яке, за твердженням науковця, створювалося під егідою КПРС. Знаєте, чому відмовився? Грошей не обіцяли. Мій батько, як і багато його колег, що відстоюють право русинів мати власну національність, видають свої книги за власні кошти.

 Як стріну де пана Тиводара, спитаю, чому ж він відмовився взяти гроші за те, щоб записатися русином під час перепису 2001 року. Ясна річ, що зі США та Канади на підтримку "Просвіти" та інших українських націоналістичних проектів надходило коштів значно більше, ніж з Москви на підтримку русинського руху. У моїй домашній бібліотеці досі зберігається чимало книжок, виданих на американські та канадські долари. Мені ту книжкову продукцію дарували цілими стосами в редакціях "Срібної Землі" і "Трибуни".
Що стосується версії про те, що русинські організації підтримувалися тодішніми керівниками компартії, то це таки правда. І про це відомо, зокрема, й щирому українцеві Олегу Дибі, якого редакція газети "Срібна Земля" відряджала написати статтю про те, за що на мене до суду подав позов тодішній перший секретар райкому КПРС. А судився зі мною партієць за те, що я оприлюднила один з пунктів рішення сесії районної ради про виділення значних на той час коштів на ремонт Будинку русинів. І Диба мені не допоміг, суд я програла. Бо у райраді переписали оригінальний протокол сесії, а перший секретар дав покази суду про те, що, мовляв, "ми тільки обговорювали можливість виділення коштів із бюджету". Однак я і не програла той суд, оскільки коштів русинам на ремонт будівлі тоді все ж побоялися виділити. Фактично з того часу Будинок русинів у Сваляві капітально так і не ремонтувався. І навіть цей факт свідчить, що русини працюють не за гроші і не за матеріальну винагороду. 
 У зв"язку із згадкою про художника-русина - лауреата премії ім. Т. Г Шевченка, хотілось би запитати пана Тиводара: а Вам, шановний, навіщо було звання українського професора? А до того радянського доцента і члена КПРС.

 

 

Ірина МАДРИГА,

Свалява

Расскажите об этом своим друзьям
24/04/16 12:35 | Категорія:Політика
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
7309 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.