Всі Новини
           

І КОРДОН НЕ ЗАВАЖАЄ ГРОМАДЯНАМ ДВОХ КРАЇН

І КОРДОН НЕ ЗАВАЖАЄ ГРОМАДЯНАМ ДВОХ КРАЇН

Мало краян знає, що колоритна дерев’яна церква з села Нижнє Селище Хустського району ще в двадцяті роки минулого століття знаходилася на закарпатській території. З джерел відомо, що будувалася вона з 1595 по 1636 роки. У вересні 1936-го її розібрали й на кількох залізничних платформах перевезли під Брно в містечко Бланськ (Чехія).

 Там пам’ятку дерев’яної архітектури Закарпаття реставрували. Зараз унікальний об’єкт охороняється як пам’ятка державного значення. Цікаво, що церква і досі діюча. Тут проходять богослужіння для вірників чехословацької гуситської та чехобратської євангелістської церков. За історичною та обрядовою спорудою доглядають чисельні мешканці Бланська та церковна рада. Служби проводяться двічі на тиждень. Відвідують їх і закарпатці, котрі там працюють.

 Це та багато іншого про наш край і всіх закордонних чехів та словаків, які не втрачають зв’язку з нашою областю, можна дізнатися з недавно виданого збірника рефератів та публікацій «Дерев’яні пам’ятки з Підкарпатсьткої Русі та Східної Словаччини». Видання стало можливе завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Зі свого боку відшукали ряд першоджерел і доповнили їх новими дослідженнями Ужгородська Спілка чеської культури Я.А.Коменського, Клуб Т.Г.Масарика в Ужгороді, Ужгородське товариство словаків.

    Василь ЗУБАЧ

Расскажите об этом своим друзьям
06/04/16 13:13 | Категорія:Соціо
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
6730 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.