Всі Новини
           

Монастир із присілка Поляна

Монастир із присілка Поляна

Саме про цю обитель релігійної духовності поблизу села Копашнево на Хустщині лаконічно, але досить змістовно розповідає книга "Копашнівський Свято-Іоанно-Богословський жіночий монастир" (Ужгород: ВАТ "Патент", 2008. — 32 с.). Вийшла вона в світ широкий з благословення Високопреосвященнішого Марка, архієпископа Хустського і Виноградівського Української Православної Церкви. Видання підготували доктор мистецтвознавства, кандидат філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта, а з ним — відомий майстер художньої фотографії, член Національної спілки фотохудожників України Семен Мельник.

 — Привабила мене робота над цим проектом, — повідомляє останній, — тим, що видання уперше знайомить широкого читача з Копашнівським Свято-Іоанно-Богословським жіночим монастирем, побудованим 1936 року, зруйнованим комуністичним режимом в 1960-му, відновленим у 1992-му й фактично заново побудованим протягом останніх років самими копашнівцями на свої пожертви, благодійні внески вірників з інших місць.

Справді, — додає жвавий ужгородець І.Хланта, — ця обитель — духовна перлина Хустщини, яка вже кілька десятиліть, здіймаючись увись серед мальовничих краєвидів, приваблює до себе вірників. Тут, для шукачів дарів небесних, відкриваються таємниці чогось незбагненного і давно бажаного, де зовсім інший світ вривається в душі людей заповітною тихою радістю. Засновником жіночого монастиря на присілку Поляна мого рідного Копашнева став сільський парафіяльний священик Юрій (Георгій) Кеніз. 14 лютого 1936 року він звернувся до архієпископа Саватія з проханням заснувати жіночий скит у лісі біля гори Кузя на межі сіл Копашнево, Горінчево, Березово, Драгово. Отримавши згоду, розпочав зведення каплички, яку вже на Вербну неділю було освячено о.Кенізом та ієромонахом Сергієм (Марушкою) в Копашневі, а також відслужено першу літургію. Жіночий скит названо на честь святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова.

 До монастиря нині приїжджає і приходить чимало вірників і вірниць. Тих, хто хоче очиститися від гріхів цього марнотного світу.

 Хто ще грішить — нехай приїде. Допоможе! Принаймні, так вважають І.Хланта та С.Мельник.


       Василь ЗУБАЧ

Расскажите об этом своим друзьям
02/04/16 12:00 | Категорія:Соціо
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
82274 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.