Всі Новини
           

ОТВОРИ ДЛЯ… ВСЕСВІТУ

ОТВОРИ ДЛЯ… ВСЕСВІТУ

У 2009 році, в чистенькому залі Закарпатського музею народної архітектури і побуту, з великим успіхом пройшла перша в краї за всі попередні десятиліття виставка оригінального жанру — витинанки. Чарівниця Емма Левадська змогла на матеріалі розмістити-вирізати отвори так, що довколишній світ, весь Всесвіт навально і пристрасно ввіходять в душу читача, а виходити не поспішають.

 Цього досягнути допомогло і членство в Національній Спілці народних майстрів України, і довгорічне, — ніжне і водночас полум’яне, — пристрасне керівництво юним (найперше не за віком учасників, а за їх живим  Духом) Творчим об’єднанням «Малий Лувер». Можна було б сказати, що спочатку вона в своєму славному наставництві витинає живий і веселий педагогічний урок зі своїми неповторними вихованцями, а вже затим — власне витинанки. І ніколи від цього живого поєднання не втомлювалася майстриня, — адже гармонія діяльності наснажувала тіло і душу.  А ще допомагав Еммі Романівні супутній їй оптимізм, якому сприяють і самі витинанки — оберіг людського життя.

 Будь-яка країна великою мірою — відображення Всесвіту з його одвічними масштабними законами буття. Так і Україна. Тому вона — держава наша — сповна виражена у образах філігранних витинанок мисткинею Левадською. Посудити про це можна за назвами — «Угорські мелодії», «Берегиня степів», «Карпатський гомін», «Бойківчанка», «Троипільські мотиви», «Мальви» тощо.

 Величезний світ у маленькому витворі може ніжно і впевнено «спресувати» лише велика людина. Як у «Горлицях» видно все птаство і «можливість людських крил», так і очима Левадської відображений весь світ ув інших роботах. Останній весь уміщається в її зіницях, трансформуючись у дивовижні витинанки — «Це той гусак», «Тополина пісня», «Вічне», «Равлики», «Мій дідух», «Квіткове мереживо», «Знак предків», «Віковий дуб», «Веснянка».  Створена нею фактична церква духу постає для глядача нарівні з Софією Київською, де, попри матеріальність зримих архітектурних і образотворчих реалій, на тебе чигає і забирає в себе безмежність. Хоча в Софії вона трохи присмеркова, а невід’ємна ознака невтоленної творчої  Емми Всеукраїнської — вихлюп пронизливого, але на диво життєдайного світла. І накше й не може бути — то ж крізь отвори її витинанок ллється на глядача Божественне світло Всесвіту: він іде в тебе, тобі під силу піти в нього.

       Василь ЗУБАЧ,

   шанувальник славної творчості Емми Левадської, поет і журналіст.

Расскажите об этом своим друзьям
30/04/16 11:11 | Категорія:Соціо
Коментарі (0)

Додати коментарій
Ваше ім'я:

Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.

Повідомлення:
Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правила поведінки на сайті .
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Пошук:   
Загрузка
новини та телепрограмма на сьогодні
Загрузка...
Global Consulting Company ясновидящая экстасенс потомственный маг эксклюзивная одежда
© 2010, MEDIACENTR.INFO . Усі права захищені.
Використання матеріалів MEDIACENTR.INFO дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на MEDIACENTR.INFO.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
87454 - 99 - 102

Lucien Piccard is about the a lot of uk replica watches acclimatized watchmakers in the accepted society, operating out fake watches of any amazing host to Switzerland which is alleged your arresting abode affiliated with actual best superior watch, Lucien Piccard is absolutely cloudburst bodies over Eighty seven decades anytime back the swiss rolex time associated with 1923 and actualization been acclaimed apropos abundant assortment of finest akin of superior watches.